• 15 września 2023

Transport kontenerów morskich – jak prawidłowo i bezpiecznie przewieźć kontener?

Jak prawidłowo i bezpiecznie przewieźć kontener

Transport kontenerów morskich – jak prawidłowo i bezpiecznie przewieźć kontener?

Transport kontenerów morskich – jak prawidłowo i bezpiecznie przewieźć kontener? 1024 535 Operator Logistyczny, Magazynowanie Warszawa, Magazyn do wynajęcia | TRANS-TOK

Interesuje Cię transport kontenerowy i szukasz firmy, której mógłbyś oddelegować transport towarów w kontenerze? Zależy Ci na tym, by załadunek był sprawny, a przewoźnik doświadczony i bezpiecznie dostarczył Twój ładunek na czas? Sprawdź, jak wygląda dobrze zorganizowany transport kontenerów i skorzystaj z tego typu transportu, by przekonać się, że ten rodzaj transportu umożliwia szybką dostawę dowolnych towarów.

Najpopularniejsze rodzaje kontenerów transportowych

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kontenerów transportowych, które służą do transportowania ładunków i co warto o nich wiedzieć?  Typy kontenerów dzielą się między sobą na

  • kontener standardowy, czyli uniwersalny (z j.ang – general purpose container) – ten kontener umożliwia transport różnego rodzaju towarów uniwersalnych, jak i drobnicowych, które ze względu na swoją specyfikę nie wymagają przewożenia w specjalistycznych kontenerach. Standardowy kontener jest przeznaczony do przewozu ładunków uniwersalnych, które bez żadnych problemów mieszczą się do kontenera i nie wymagają spełnienia żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Używa się ich do transportu produktów luzem np. substancji ciekłych lub artykułów niepoliczalnych, które np. nie mają opakowań zbiorczych, a muszą być odpowiednio dobrze zabezpieczone na czas transportu.
  • kontenery z podwyższonym dachem typu high cube – kontenery standardowe, ale z tzw. podwyższonym dachem służą do łatwego załadunku i rozładunku towarów o większym gabarycie, które ze względu na zbyt dużą wagę jest trudno podnieść i dlatego wymagają przewożenia w tego typu kontenerach.
  • kontener drobnicowy – służy do transportu niewielkich ładunków np. produktów sypkich lub bardzo drobnych, które muszą być bardzo dokładnie zabezpieczone na czas transportu. Transport drobnicowy na dużą skalę jest realizowany przy pomocy właśnie tego typu kontenerów.
  • kontenery chłodnicze – to specjalistyczne kontenery do transportowania żywności i lekarstw, które wymagają określonych temperatur po to, by zapewniać przewożonym towarom właściwe warunki podczas transportu i po to, by tego typu towary nie utraciły swoich właściwości w czasie transportu. Oprócz tego żywność i lekarstwa muszą być odpowiednio dobrze zabezpieczone. Zaletą tego rodzaju kontenera jest to, że można w łatwy sposób kontrolować poziom wymaganej temperatury.
  • kontenery open top – charakteryzują się tym, że są kontenerami z otwartym dachem i umożliwiają łatwiejszy i szybszy załadunek towaru od góry. Świetnie się sprawdzają przy ciężkich towarach, które np. ze względu na swoją specyfikę wymagają szczególnej ostrożności podczas załadunku.
  • kontenery typu flat rack – umożliwiają łatwy i wygodny załadunek nieco cięższych towarów, które z różnych powodów nie mogą być transportowane w standardowych kontenerach.
  • kontenery wentylowane – to kontenery specjalistyczne, których zaletą jest możliwość wymiany powietrza, co jest np. ważne podczas przewożenia owoców lub innych produktów wymagających regularnej cyrkulacji powietrza.
  • kontenery platformy – taka naczepa pozwala na szybki załadunek i rozładunek towarów i jednocześnie oszczędza czas przewoźnikowi na tego typu operacjach. Ponadto w podłodze i po bokach kontenera znajdują się specjalne mocowania, które umożliwiają wystarczająco dobre zabezpieczenie bardzo ciężkiego ładunku na czas przewozu, co dodatkowo chroni ładunek o dużym gabarycie przed zmianą swojego położenia. Jakie ładunki mogą być transportowane w tego typu kontenerach? Najczęściej w kontenerach platformowych przewozi się ładunki, których waga nie przekracza 40 ton.
  • kontenery o podwyższonej wysokości – służą do transportu łatwego załadunku i rozładunku towarów o większym gabarycie, które wymagają nie tylko szczególnej ostrożności podczas tych czynności, ale również
  • kontener typu cysterna – to kontenery do przewozu ładunków specjalistycznych np. substancji ciekłych, które wymagają szczególnego zabezpieczenia na czas przewozu.

Jakie rodzaje produktów można przewozić w kontenerach transportowych? 

W kontenerach transportowych możesz przewozić rozmaite towary od tzw. drobnicy, czyli ładunków drobnicowych, które nie zajmują zbyt dużo miejsca aż po ponadgabarytowe produkty o dużych gabarytach takie jak różnego rodzaju maszyny budowlane, sprzęty techniczne czy produkcyjne. Artykuły drobnicowe muszą być za każdym razem zapakowane w szczelne opakowania, by ich przewożenie było w pełni bezpieczne w kontenerze i by nie ryzykować tym, że po otworzeniu kontenera zawartość torebki danego produktu będzie rozsypana.

Kontenery transportowe ogólnego przeznaczenia służą głównie do bezpiecznego przewozu różnego rodzaju ładunków – od żywności, która nie wymaga przewożenia w kontenerach chłodniczych aż po ubrania, sprzęt specjalistyczny i budowlany.  W kontenerach standardowych można również bezpiecznie przewozić substancje ciekłe, które zgodnie z wymogami prawa – muszą być specjalnie oznaczone.

Natomiast kontenery specjalistyczne wymagają szczególnego oznaczenia w przypadku przewozu materiałów niebezpiecznych ADR i muszą spełniać określone wymogi prawne, by ich transport był bezpieczny i przede wszystkim dobrze zabezpieczony.

Profesjonalny transport ładunków w Trans-Tok – skorzystaj z fachowego transportu morskiego

Interesuje Cię terminowy i kompleksowy transport kontenerów morskich i szybka dostawa towaru do określonego miejsca? Szukasz godnej zaufania firmy transportowej, która zorganizuje dla Ciebie przewóz kontenerów z danym ładunkiem, a także pomoże Ci w zakresie spedycji morskiej i wszelkich formalnościach celnych związanych z transportem?

Zależy Ci na tym, by spedycja międzynarodowa i transport drogą morską była zorganizowana bez żadnych problemów? W Trans-Tok transport drogowy kontenerów organizowany jest codziennie, a doświadczeni operatorzy zawsze służą fachową radą i wsparciem na każdym etapie współpracy. Tym, co nas wyróżnia jest nie tylko nowoczesna flota, ale przede wszystkim dobrze wykwalifikowany zespół ekspertów, dlatego nasza firma może oferować klientom najlepszą jakość usług transportowych na rynku.

Interesuje Cię dobrze zorganizowany transport kontenerowy i chcesz, by Twój ładunek dotarł bezpiecznie do miejsca docelowego? Sprawdź, jak organizujemy transport kontenerów w Trans-Tok!

Oddeleguj kompleksowy transport kontenerowy doświadczonej firmie Trans-Tok! 

Chcesz, by przewóz kontenerów morskich był zrealizowany w terminie i by Twój ładunek bezpiecznie dotarł do celu? Zależy Ci na tym, by mieć zapewniony efektywny transport zorganizowany w taki sposób, byś czuł, że Twój produkt jest w dobrych rękach? Skorzystaj z usług transportowych w Trans-Tok i przekonaj się osobiście, że pod względem jakości, bezpieczeństwa i szybkości realizacji nasza firma nie ma sobie równych na rynku.


Warning: shell_exec(): Cannot execute a blank command in /trans-tok.pl-ersetic/wp-content/themes/blade/comments.php on line 2