• 9 sierpnia 2022

Jak wybrać firmę spedycyjną?

JAK WYBRAĆ FIRMĘ SPEDYCYJNĄ

Jak wybrać firmę spedycyjną?

Jak wybrać firmę spedycyjną? 1024 535 Operator Logistyczny, Magazynowanie Warszawa, Magazyn do wynajęcia | TRANS-TOK

Wybór odpowiedniej firmy spedycyjnej wymaga nie tylko ostrożności i dobrego rozeznania w branży TSL, ale przede wszystkim precyzyjnego określenia własnych oczekiwań w stosunku do realizacji usług spedycyjnych.

Firma spedycyjna – czym się zajmuje?

Firma spedycyjna to działalność, która specjalizuje się głównie w kompleksowej organizacji przewozów najróżniejszych ładunków – od niewielkich, niewymagających podczas załadunku aż po cięższe i większe pod względem gabarytu, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia do transportu, a nawet zastosowania specjalnego środka dla ładunku np. transportu specjalistycznego, jeśli określony ładunek wymaga pilnej dostawy do konkretnej godziny.

Działalność firmy spedycyjnej skupia się głównie na kompleksowej organizacji przewozu ładunku, a firma spedycyjna nie ogranicza się wyłącznie do dostarczenia ładunku do konkretnego miejsca docelowego.

W ramach realizowanej umowy spedycyjnej firma spedycyjna realizuje również pozostałe czynności m.in. przygotowuje towar do załadunku, odbiera go od klienta lub z magazynu, właściwie go zabezpieczenia na czas transportu, organizuje wszelkie wymagane dokumenty transportowe, a także pośredniczy w organizacji dokumentów celnych, by ładunek mógł bezpiecznie dotrzeć na miejsce w konkretnym terminie bez żadnych opóźnień.

Zakres działania firmy spedycyjnej

Nie wiesz, jaki jest dokładny zakres działania firmy spedycyjnej?

Firmy spedycyjne są odpowiedzialne za kompleksową organizację przewozu ładunku. Co to dokładnie oznacza? Oprócz profesjonalnego i terminowego przewozu ładunku do konkretnego miejsca docelowego odpowiadają również za pozostałe czynności operacyjne m.in. za informowanie klienta na bieżąco o postępach w drodze ładunku, właściwym wypełnieniu listu przewozowego i przygotowaniu wszelkiej niezbędnej dokumentacji transportowej, a także w dobieraniu odpowiedniego środka transportu do określonego ładunku.

Firma spedycyjna a transportowa – jaka jest różnica?

Zastanawiasz się nad tym, jaka jest różnica pomiędzy firmą transportową a spedycyjną? Firma transportowa specjalizuje się głównie w transporcie drogowym lub międzynarodowym towarów, a działalność spedycyjna dotyczy nie tylko samej organizacji przewozu ładunku, ale również rozładunku towarów w miejscu lub porcie docelowym.

W branży TSL działalność firmy spedycyjnej i logistycznej jest bardzo często mylona. Zakres spedycji jest nieco węższy od obszernej logistyki, dlatego firma spedycyjna niekiedy może funkcjonować jako osobny dział przedsiębiorstwa lub oferować wyłącznie takie usługi dla klientów. Aspekty związane z działalnością spedycyjną dotyczą przede wszystkim informacji o przemieszczanych się ładunkach, kierowcach, którzy dostarczają ładunki do określonego miejsca, a także informacji dotyczących specyfikacji konkretnych ładunków.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze firmy spedycyjnej?

Chcesz wybrać firmę spedycyjną i nie wiesz, na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru firmy spedycyjnej? Oto kilka podpowiedzi, które ułatwią Ci podjęcie właściwej decyzji i sprawią, że unikniesz wielu błędów związanych z wyborem firmy spedycyjnej.

  • Doświadczenie – Jeśli chcesz wybrać naprawdę dobrą firmę spedycyjną w pierwszej kolejności zwróć uwagę na doświadczenie firmy. Przeanalizuj, jak długo firma spedycyjna działa na rynku, by móc na spokojnie sprawdzić ile lat działa w branży TSL.
  • Zakres oferty firmowej – Dobra firma spedycyjna zawsze stawia na jakość realizacji usług spedycyjnych, a potwierdzeniem tego są opinie jej klientów. Zwróć jednak uwagę na zakres oferty firmowej takiej firmy, by np. móc skorzystać również z usługi magazynowania towarów lub transportu.
  • Wykwalifikowana kadra – Wbrew pozorom wykwalifikowani pracownicy w firmie spedycyjnej są niezbędni, by realizować usługi spedycyjne na najwyższym poziomie. Warto jednak zwrócić uwagę zarówno na sposób komunikacji pracowników, jak i na ich zachowanie podczas pierwszego kontaktu i informowanie o postępach podczas realizacji usługi spedycyjnej.
    Opinie innych klientów – przed wyborem firmy transportowej warto zweryfikować opinie poprzednich klientów o firmie, by wiedzieć, czy inni polecają to przedsiębiorstwo i podjąć ostateczną decyzję o współpracy.
    Terminowa realizacja usług – dla wielu klientów priorytetem we współpracy spedycyjnej jest dotrzymywanie terminów oraz tzw. ludzkie podejście. Jeśli dana firma transportowa przestrzega terminów, to ma większe szanse na przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta, dlatego terminowość we współpracy z firmą spedycyjną jest bardzo istotnym wyznacznikiem decyzji o współpracy.

Spedycja to coś więcej niż organizacja przewozu ładunku! 

Jedną z najważniejszych korzyści dla klienta we współpracy z firmą spedycyjną jest oddelegowanie odpowiedzialności za ładunek oraz wygoda współpracy ze względu na większy zakres wiedzy w czynnościach spedycyjno-logistycznych.

Właśnie dlatego zdecydowanie warto skorzystać z takiej współpracy. Natomiast szukając firmy spedycyjnej, warto również dokładnie sprawdzić pozostały zakres oferty ze względu na to, że w praktyce bardzo często przydatna jest nie tylko sama spedycja, ale również kompleksowa obsługa logistyczna.

Sprawdź, jak przebiega proces spedycyjny i realizacja usługi spedycyjnej.

Profesjonalna spedycja i kompleksowe usługi transportowe – tylko z Trans-Tok!

Szukasz profesjonalnej i doświadczonej firmy transportowej i spedycyjnej, której powierzysz nawet najbardziej wymagający ładunek i nie będziesz się musiał obawiać o terminowe dostarczenie go do konkretnego miejsca docelowego? W Trans-Tok taka współpraca jest możliwa! Wystarczy, że oddelegujesz nam swój ładunek, a my zajmiemy się wszystkim za Ciebie – od odebrania ładunku z dowolnego miejsca, po przygotowanie pełnej dokumentacji transportowej aż po terminowe dostarczenie ładunku do konkretnego miejsca.

Chcesz skorzystać z naszej oferty? Sprawdź zakres oferty Trans-Tok i skontaktuj się z naszym biurem!

Spedycja – kompleksowa organizacja przewozu ładunku

Przy wyborze odpowiedniej firmy spedycyjnej warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy działa w sposób kompleksowy i czy może pomóc Ci zrealizować również inne obowiązki związane z ładunkiem np. przechowanie towaru w magazynie lub realizację danego ładunku w ramach transportu specjalistycznego.


Warning: shell_exec(): Cannot execute a blank command in /trans-tok.pl-ersetic/wp-content/themes/blade/comments.php on line 2