• 30 maja 2021

Dostawy towarów just in time – co warto o nich wiedzieć?

Dostawy towarów just in time – co warto o nich wiedzieć?

Dostawy towarów just in time – co warto o nich wiedzieć?

Dostawy towarów just in time – co warto o nich wiedzieć? 1024 535 Operator Logistyczny, Magazynowanie Warszawa, Magazyn do wynajęcia | TRANS-TOK

Na czym polega usługa transportu just in time?

Usługa transportu towarów just in time to nic innego jak ekspresowe dostarczenie towarów do klienta w wyznaczonym czasie, która jest zamawiana przez wielu klientów mających magazyn z obsługą. To są najczęściej materiały niezbędne do wytworzenia kolejnych produktów, dlatego w takich dostawach liczy się terminowy czas ich dostarczenia do konkretnego miejsca.

Wspomniane produkty są zamawiane w dokładnie w takiej ilości, w jakiej potrzebuje dana firma, i dostarczane dokładnie w takim czasie, w jakim są one potrzebne, aby zdążyć z produkcją i wysyłką towarów na czas do klientów docelowych. Z takiego rozwiązania korzystają najczęściej duże firmy produkcyjne np. z branży motoryzacyjnej, gdzie liczy się błyskawiczny czas dostaw zamówionych części. Taką usługę doceniają także inne firmy produkcyjne, które dzięki niej mogą uniknąć kosztownego przestoju produkcji. Usługa just in time pozwala również zaoszczędzić mnóstwo czasu na samodzielnym poszukiwaniu konkretnego produktu i organizacji transportu. Według tej koncepcji każde przedsiębiorstwo powinno na stałe minimalizować koszty produkcji i zamawiać dokładnie tyle towaru, ile potrzebuje w danym momencie, a także angażować swoich dostawców w proces powstawania produktów, aby mieli większą wiedzę o tym, jak one powstają i byli bardziej zaangażowani w proces logistyczny.

Czym jest koncepcja just in time w branży logistycznej?

Koncepcja just in time jest też przyjazna dla środowiska, ponieważ jej celem jest ograniczanie marnotrawstwa produktów, dlatego firmy zamawiają tylko tyle produktów ile w danym momencie potrzebują. Dlaczego to tak istotne dla właścicieli? Przede wszystkim takie podejście pozwala właścicielom danego zakładu na ograniczenie marnotrawstwa produktów. Zamawiają więc dokładnie tyle, ile w danej chwili potrzebują bez ryzyka, że będą one składowane w magazynie lub niewykorzystane. Główną cechą, która dotyczy metody just in time jest to, że czas realizacji zamówień jest konkretnie sprecyzowany, dokładny i skrócony do minimum. Dla klientów jest to dość istotne, ponieważ wiele firm chce mieć zamawiane produkty najszybciej jak to możliwe.

Jak powstała idea transportu just in time?

Just in time to starannie przemyślany model zarządzania produkcją, która powstała z inicjatywy Taiichi Ohno. To właśnie on rozwinął ją na podstawie pierwotnej idei stosowanej w latach 50. xx wieku w fabrykach motoryzacyjnych Toyoty. Metoda zarządzania produkcją just in time koncentrowała się na tym, aby firmy zamawiały tylko tyle produktów, ile w danym momencie potrzebują. Wspomniana idea jest stosowana w celu ograniczenia ryzyka marnotrawstwa zapasów w przedsiębiorstwach. Ponadto dzięki just in time rozwinęła się również jeszcze jedna usługa – just in sequence, która dotyczy dostawy towarów na czas niezbędnej do rozpoczęcia prac produkcyjnych w danych zakładach.

Jakie aspekty są ważne w dostawach just in time dla klientów?

Kompleksowa obsługa logistyczna dla właścicieli takich firm często jest priorytetem, ponieważ taka usługa gwarantuję dostawę zamówionych towarów w określonej ilości i zawsze w wyznaczonym czasie. Z punktu widzenia klientów jest to istotne, ponieważ pozwala uniknąć kosztownych zastojów w produkcji i jednocześnie dostarczać niezbędne części na czas. To również jedna z metod, która jest sosowana w zarządzaniu i dotyczy jakości produkcji. Przedsiębiorstwa produkcyjne bardzo często współpracują z firmami transportowymi w zakresie dostaw niezbędnych elementów. Nie mogą sobie pozwolić na opóźnienia, dlatego metoda just in time dla takich klientów jest niezwykle ważna i pomaga uniknąć opóźnień w produkcji i związanych z tym wysokich kosztów.

Dostawy towarów just in time – dlaczego warto skorzystać z takiej usługi?

Jeśli jesteś właścicielem firmy motoryzacyjnej lub produkcyjnej to z pewnością wiesz, jak dużą rolę odgrywa terminowość w dostawach części lub innych niezbędnych w danej chwili produktów. Wiesz również, że jako przedsiębiorca nie możesz sobie pozwolić na żadne opóźnienia w dostawach, ponieważ każda zwłoka w dostarczeniu produktów wiąże się ze sporymi stratami finansowymi dla Twojej firmy. Jeśli więc chcesz ich uniknąć – rozwiązaniem jest dostawa towarów w trybie just in time, czyli zawsze na czas.

W Trans-Tok dostarczamy naszym klientom produkty do 24 godzin od momentu przyjęcia zlecenia na terenie całej Polski. Natomiast w pilnych przypadkach organizujemy specjalny transport dedykowany, którym dostarczamy klientom towary w ciągu zaledwie kilku godzin od zgłoszenia zlecenia!

Jakie korzyści wynikają z dostaw just in time?

 • Sposób na łatwiejsze zarządzanie produktami bez konieczności ich magazynowania, które są wykorzystywane w danej chwili i odpowiadają realnemu zapotrzebowaniu, co skuteczne pozwala ograniczyć marnotrawstwo zgodnie z ideą lean management.
 • Ograniczenie kosztów związanych ze składowaniem produktów na magazynie.
 • Minimalizacja ryzyka, że produkty będą przeterminowane i nieprzydatne do dalszej odsprzedaży.
 • Sposób dla firm na zwiększenie płynności finansowej nawet o 30 % poprzez przemyślaną redukcję stanów magazynowych w firmach produkcyjnych.
 • Większe możliwości realizacji zleceń wskutek rozpoczynania produkcji dopiero w chwili zapotrzebowania na produkt.
 • Błyskawiczna dostawa zamówionego towaru do konkretnego miejsca bez ryzyka opóźnień, która pozwala uniknąć kosztownych przestojów w firmach produkcyjnych czy motoryzacyjnych.
 • Gwarancja terminowej dostawy zawsze na czas i solidnie. W Trans-Tok usługa just in time to gwarancja dostawy produktów na terenie Polski do 24 godzin od momentu przyjęcia zlecenia od klienta.
 • Skrócenie czasu dostawy do minimum, co jest sposobem na uniknięcie przestojów w firmach produkcyjnych.
 • Ulepszenie przepływu surowców, informacji i znacznie lepszy sposób na zarządzanie zapasami w firmach.
 • Kontrola nad automatyzacją procesów związanych z planowaniem produkcji.
 • Lepsze relacje z dostawcami i zwiększenie świadomości pracowników o tym, dlaczego istotne jest zmniejszanie zapasów w magazynach.

Dostawy just in time – o czym pamiętać?

Dostawy just in time to specyficzna usługa transportowa, która jest bardzo popularna. Korzystają z niej na co dzień właściciele wielu firm, którym zależy na gwarancji terminowej dostawy produktów i którzy z określonych powodów nie mogą zbyt długo czekać na swoje zamówienie. To usługa, która jest przydatna dla firm produkcyjnych, motoryzacyjnych i takich, które nie mogą sobie pozwolić na opóźnienia z powodu wysokich kosztów. Właśnie dlatego tacy klienci najczęściej zamawiają towary i korzystają z usługi just in time, aby mieć pewność, że zamówiony towar dotrze do ich firmy na czas i jednocześnie pozwoli ruszyć z dalszą produkcją lub określonymi etapami prac.

Potrzebujesz skorzystać z usługi just in time z gwarancją terminowej dostawy? W Trans-Tok dostarczamy klientom produkty na terenie całej Polski do 24 godzin od momentu przyjęcia zlecenia! Sprawdź i przekonaj się, że warto nam zaufać.


Warning: shell_exec(): Cannot execute a blank command in /trans-tok.pl-ersetic/wp-content/themes/blade/comments.php on line 2