• 28 lutego 2023

Transport przedmiotów delikatnych – o czym należy pamiętać?

Transport przedmiotów delikatnych – o czym pamiętać

Transport przedmiotów delikatnych – o czym należy pamiętać?

Transport przedmiotów delikatnych – o czym należy pamiętać? 1024 535 Operator Logistyczny, Magazynowanie Warszawa, Magazyn do wynajęcia | TRANS-TOK

Transport przedmiotów delikatnych to nic innego jak usługa przewozu towarów bardzo wrażliwych na oddziaływanie czynników zewnętrznych np. uszkodzeń mechanicznych podczas transportu. Może to być np. szkło, ceramika, produkty z gliny, lustra, obrazy znanych malarzy, antyki i inne cenne rzeczy o ogromnej wartości materialnej, które wymagają właściwego zabezpieczenia podczas transportu.

Organizacja transportu wrażliwych towarów – na czym polega i jakie są etapy? 

Chcesz zlecić transport delikatnych przedmiotów firmie transportowej, ale zależy Ci na tym, by wiedzieć, jak jest organizowany? Chcesz uniknąć sytuacji, gdy zlecisz taki transport, a odbiorca otrzyma uszkodzony ładunek? Najważniejszym etapem, który temu skutecznie zapobiega – jest odpowiednie przygotowanie towaru do transportu!

Przygotowanie ładunku do transportu – jakie są etapy przygotowania delikatnych produktów do transportu? 

Ciekawi Cię, z jakich etapów składa się przygotowanie delikatnych towarów do transportu, jak je zabezpieczamy, z jakich materiałów korzystamy i o czym należy pamiętać podczas transportu tego typu ładunków?

Etap 1 – dobór właściwego opakowania do rodzaju i specyfiki przewożonego towaru 

Pierwszym etapem jest przeanalizowanie rodzaju i specyfiki ładunku delikatnego, który wymaga dobrego zabezpieczenia. Na podstawie tej analizy dobierane jest opakowanie we właściwym rozmiarze. Bardzo często popełnianym błędem na tym etapie jest wybieranie opakowań większych od ładunku, w których jest zbyt dużo luzu. Problematyczna jest pusta przestrzeń w środku, która – nawet po wypełnieniu – sprawia, że ładunek może się łatwo przesunąć i ulec uszkodzeniu w czasie transportu.

Transport produktów szklanych wymaga użycia bardzo grubego kartonu dopasowanego rozmiarem do przewożonych produktów tak, by zapobiec jakimkolwiek deformacjom i uszkodzeniom.

Należy również przyczepić etykietę samoprzylepną, która poinformuje przewoźnika o tym, co znajduje się w środku. Dobrze dobrany karton ochroni szklany przedmiot przed wstrząsami czy uderzeniami. Dobrą praktyką jest również wykorzystanie specjalnej maty piankowej, by owinąć nią dokładnie przedmiot i uniknąć stłuczeń. Jak zabezpieczyć produkty elektroniczne? W odpowiednio dopasowanym kartonie, który będzie dokładnie oklejony bardzo mocną taśmą klejącą.

Etap 2 – zabezpieczenie ładunku i wybór odpowiedniego rodzaju wypełnienia 

Kolejny etap to bardzo dokładne zabezpieczenie delikatnego towaru do transportu. W niektórych przypadkach wystarczy zabezpieczenie ładunku za pomocą folii bąbelkowej i mocnej taśmy klejącej.

Jednak większe i bardziej wymagające ładunki wymagają użycia grubej tektury, która ochroni przewożony przedmiot przed wszelkimi wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi.

Etap 3 – odpowiednie ułożenie ładunku w samochodzie 

Równie istotnym etapem przygotowania ładunku do transportu jest sposób jego ułożenia w samochodzie. Ułożenie delikatnego ładunku w ciężarówce jest bardzo ważne ze względu na to, by uniknąć sytuacji przemieszczania się ładunku po platformie podłogowej w czasie realizowanego transportu.

Bardzo ważne jest też to, by na paczce nie znajdowały się inne ładunki, które mogłyby swoim ciężarem obciążyć delikatny towar i go zniekształcić. Właśnie dlatego zaleca się, by telewizor, sprzęt AGD, komputer czy lustro układać równolegle na płaskiej powierzchni, by zapobiec stłuczkom, uszkodzeniom czy przesunięciom podczas transportu.

Etap 4 – ostrożny rozładunek towaru w miejscu docelowym  

Najważniejszym etapem dostawy jest wyładunek delikatnego towaru, dlatego na tym etapie tak ważne jest zachowanie ostrożności podczas rozładunku. Zapobiega to uszkodzeniom mechanicznym i sprawia, że delikatny towar może dotrzeć do klienta bez żadnych uszkodzeń.

Czym zabezpieczyć towary delikatne i podatne na uszkodzenia?

Przy niektórych towarach nie wystarczy zwykła folia stretch czy gazetowe wypełnienie. Transport wrażliwych towarów takich jak wazony czy inne szklane przedmioty bardzo ważne jest dokładne zabezpieczenie towarów folią bąbelkową. Ten materiał sprawdza się również w przypadku dokładnego owijania przedmiotów gabarytowych czy takich, które charakteryzują się nietypowym kształtem.

Transport przedmiotów delikatnych wymaga nie tylko odpowiedniego owinięcia przewożonych towarów folią czy użycia taśmy klejącej. Stare, cenne przedmioty wymagają szczególnego zabezpieczenia, które ochroni je na czas transportu i pozwoli uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń.

Wymaga również dokładnego wypełnienia przestrzeni w paczce tak, by uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń podczas przewozu do miejsca docelowego. Istotne jest również to, że niektóre produkty delikatne wymagają dodatkowego zabezpieczenia w postaci materiału, który skutecznie zamortyzuje wszelkie wstrząsy i zapobiegnie uszkodzeniom.

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać, jest to, by pakować delikatne przedmioty wyłącznie w pudełka, które rozmiarem odpowiadają przewożonemu ładunkowi. Muszą być dopasowane do wielkości przedmiotów, by uniknąć tzw. luzów wewnątrz pudełka, które mógłby spowodować przesunięcie ładunku i jego uszkodzenie w czasie transportu.

Proces zabezpieczenia rzeczy delikatnych i podatnych na uszkodzenia w czasie transportu zaczyna się od dobrania właściwych materiałów. Delikatne przedmioty należy bardzo dobrze zabezpieczyć, by nie uległy stłuczeniu, przesunięciom w czasie transportu i zniekształceniom wskutek niewłaściwego ułożenia towaru w transporcie.

Oddeleguj transport delikatnych ładunków i o nic się nie martw! 

W Trans-Tok przygotowujemy i odpowiednio zabezpieczamy każdy przedmiot, zanim wyruszy w dalszą drogę.  Dlatego zlecając nam transport przedmiotów delikatnych – nie musisz się o nic obawiać, bo znamy się na tym, jak we właściwy sposób zabezpieczyć dany rodzaj ładunku i wiemy, jak dopasować do ładunku określony rodzaj wypełnienia. Wiemy również, jak bezpiecznie przewieźć Twój ładunek, by dotarł do Twojego odbiorcy w idealnym stanie. Dlatego tak ważny jest sposób pakowania towarów i dobór odpowiednich materiałów.

Terminowy i bezpieczny transport towarów wrażliwych – w Trans-Tok!  

Masz drogocenne przedmioty, które są bardzo delikatne i szukasz doświadczonej firmy transportowej, która je dla Ciebie przewiezie i odpowiednio zabezpieczy do transportu? W Trans-Tok wiemy, jak prawidłowo przygotować delikatne przedmioty do transportu i właściwie je zabezpieczyć, by dotarły do określonych odbiorców w stanie nienaruszonym. Sprawdź i zamów transport dla swojego ładunku już dziś.


Warning: shell_exec(): Cannot execute a blank command in /trans-tok.pl-ersetic/wp-content/themes/blade/comments.php on line 2