• 29 lutego 2024

Systemy IT w farmalogistyce – co warto wiedzieć?

Systemy IT w farmalogistyce

Systemy IT w farmalogistyce – co warto wiedzieć?

Systemy IT w farmalogistyce – co warto wiedzieć? 1024 535 Operator Logistyczny, Magazynowanie Warszawa, Magazyn do wynajęcia | TRANS-TOK

Systemy IT w farmalogistyce pozwalają uporządkować wszelkie działania w firmie i jednocześnie znacząco zwiększają efektywność codziennych procesów. Pandemia koronawirusa na zawsze zmieniła sposób funkcjonowania wielu firm. Właścicielom biznesów pokazała, jak ważną kwestię odgrywa zadbanie o płynny proces logistyczny, który będzie odporny na wszelkie kryzysy. Wymaga to nie tylko sprawnego działania operacyjnego i wsparcia doświadczonego operatora logistycznego, ale również zarządzania zapasami.

Jak narzędzia i systemy IT są stosowane w logistyce i w farmacji i ułatwiają organizację łańcucha dostaw? 

W branży farmaceutycznej bardzo istotny jest dobrze przemyślany proces produkcyjny, dlatego każdy aspekt łańcucha dostaw odgrywa szczególną rolę w procesie dostawy. Muszą być zarówno spełnione wymagania GDP, czyli dobrej praktyki dystrybucyjnej, jak i każde lekarstwo musi mieć właściwą etykietę. Wymaga dobrej organizacji pracy i uporządkowanych systemów pracy, ale również m.in. dobrej organizacji pracy. Branża farmaceutyczna korzysta z kodów kreskowych i różnego rodzaju oprogramowania, dlatego niezbędna jest prawidłowa automatyzacja procesów wewnętrznych, by z większą dokładnością i efektywnością realizować wysyłki produktów do klientów.

Sektor farmaceutyczny podobnie jak logistyczny dąży do sprawnego zarządzania łańcuchem dostaw i w tym celu wiele firm wykorzystuje automatyzację oraz różnego rodzaju nowoczesne oprogramowania.

1. System do zarządzania magazynem, czyli system WMS

Jednym z systemów, z których korzysta branża farmaceutyczna jest system WMS. W czym on dokładnie pomaga i jak wpływa na efektywność procesu transportowego? W branży logistycznej i farmaceutycznej znacząco ułatwia przepływ towarów, magazynowanie, ułatwia śledzenie przesyłek w czasie rzeczywistym i tzw. planning operacyjny, by wiedzieć, kiedy towary i lekarstwa muszą zostać przetransportowane z centrów np. do aptek lub innych miejsc.

System WMS pomaga zapewnić bezpieczeństwo lekom, dzięki temu, że można zdalnie nadzorować daty produktów i jednocześnie w porę wykrywać, które z wyrobów nie nadają się do sprzedaży. System WMS pomaga łatwo optymalizować proces przyjmowania, składowania i wydawania lekarstw operatorowi logistycznemu i znacząco pomaga w sprawnej rotacji zapasów i w zarządzaniu nimi. W czym jeszcze pomaga system WMS?

2. System TMS do łatwiejszego śledzenia ładunków w czasie rzeczywistym i monitorowania statusu przesyłek 

System TMS jest wykorzystywany zarówno na rynku logistycznym, jak i w farmacji i pomaga rejestrować ładunki zgodnie z wymogami prawa farmaceutycznego. System ułatwia również automatyzację procesów kompletowania zamówień i wysyłki i ułatwia proces magazynowania i transportu. To niezastąpiony system przy sprawnym transporcie leków, które muszą być przechowywane w kontrolowanej temperaturze.

3. Systemu ułatwiające planowanie łańcucha dostaw, czyli system supply chan management SCM 

W czym pomaga system SCM? Przede wszystkim system SCM (supply chain management) ułatwia sprawne zarządzanie przepływem towarów, kontrolowanie finansów i pomaga w zarządzaniu dostawami nowych produktów

(supply chain management, SCM) to zarządzanie przepływem towarów, danych i środków finansowych związanych z produktami lub usługami od chwili zakupu surowców po dostawę produktu do miejsca docelowego

4. System WMS (warehouse management system)

System WMS to system, który pomaga usprawnić działania magazynowe i pozwala łatwo zaktualizować produkty z systemów magazynowych w taki sposób, by usprawnić działania w całym łańcuchu dostaw. Przyśpiesza czas w zarządzaniu zapasami, ułatwia koordynowanie w zakresie wprowadzania nowych produktów do magazynu

Jakie systemy IT pomagają w szybszej dystrybucji leków i są stosowane do usprawnienia logistyki magazynowej? 

Systemy informatyczne stosowane w magazynach i branży farmaceutycznej znacząco ułatwiają monitorowanie dat ważności przydatności do spożycia i pozwalają w porę wykryć produkty, które np. są przeterminowane i nie powinny być sprzedawane. Takie systemy pomagają również skutecznie chronić pacjentów przed tego typu przeterminowanymi lekarstwami, które system IT może wykryć dzięki na bieżąco aktualizowanym datom ważności. To tłumaczy dlaczego tak ważny w branży farmaceutycznej jest regularny przepływ informacji.

Nowoczesne technologie sprzyjają szybszemu przepływu materiałów do miejsca docelowego, a właścicielom magazynów i hurtowni pomagają lepiej zorganizować pracę.

Uporządkowany magazyn i sprawna logistyka farmacji? To proste z Trans-Tok! 

Prowadzisz własny magazyn i od pewnego czasu zastanawiasz się, co możesz w nim usprawnić, by zwiększyć efektywność pakowania produktów leczniczych do transportu?

Zależy Ci na tym, by logistyka produkcji była szybsza, a procesy realizowane dokładniej?  nie tylko transport, ale również skutecznie skrócić czas znajdowania  poszczególnych lekarstw i produktów farmaceutycznych w magazynie?

Rozwiązaniem, które Ci w tym pomoże jest system informatyczny WMS (z j. ang – warehouse management system), który pomaga firmom w zakresie zarządzania produktami w magazynie i ułatwia nawet w sposób zdalny ich odszukanie, a nawet kontrolowanie dat ważności. W Trans-Tok pomożemy Ci wdrożyć w Twoim magazynie, by ułatwić Ci przepływ towarów w magazynie i skrócić proces dystrybucyjny lekarstw i ułatwić planowanie transportu do kolejnych klientów.

Skorzystaj z naszej pomocy, by Twoja firma uzyskała przewagę konkurencyjną. 

Kompleksowe wsparcie w Trans-Tok dla farmacji

Sprawdź, dlaczego warto skorzystać ze wsparcia we wdrożeniu takiego systemu, by sprawnie zrealizować nawet najtrudniejsze zamówienia na lekarstwa i przekonaj się, jakie to będzie usprawnienie w zakresie logistyki. System WMS pomoże Ci nie tylko do sprawnego zarządzania transportem, ale przede wszystkim ułatwi organizację lekarstw w Twoim magazynie logistycznym i skutecznie pozwoli Ci uporać się z bałaganem. Zapomnij raz na zawsze o szukaniu lekarstw pod presją czasu i przekonaj się, jak efektywnie możesz wykorzystać system do analizowania stanów magazynowych swoich produktów.

Szukasz doświadczonego operatora logistycznego z Warszawy do współpracy, który zagwarantuje Ci bezpieczny magazyn i jednocześnie pomoże we wdrożeniu.


Warning: shell_exec(): Cannot execute a blank command in /trans-tok.pl-ersetic/wp-content/themes/blade/comments.php on line 2