• 21 grudnia 2021

Trans-tok 2-letnim patronem obrazu “Murzynka” z kolekcji Muzeum Narodowego

Trans-tok 2-letnim patronem obrazu “Murzynka” z kolekcji Muzeum Narodowego

Trans-tok 2-letnim patronem obrazu “Murzynka” z kolekcji Muzeum Narodowego 150 150 Operator Logistyczny, Magazynowanie Warszawa, Magazyn do wynajęcia | TRANS-TOK

Z radością informujemy, że firma Trans-tok została zwycięzcą aukcji licytacyjnej w piątej już edycji cyklu Spragnieni Piękna zatytułowanej “Bliżej Sztuki” i drugiej Aukcji Adopcji Skarbów z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Narodowego w Warszawie wydało nam specjalny certyfikat poświadczający dwuletni patronat nad wygranym w licytacji dziełem. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rozwój kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Narodowego w Warszawie.

Objęte naszym patronatem dzieło to “Murzynka”, portret czarnoskórej kobiety, obraz olejny Anny Bilińskiej-Bohdanowiczowej z 1884 roku, Obraz znajdował się od 1933 roku w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, zaginął prawdopodobnie w czasie Powstania Warszawskiego a w roku 2011 “wypłynął” w katalogu berlińskiego domu aukcyjnego. Rok później dzięki staraniom polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się sprowadzić obraz do Polski (dotychczasowy właściciel dzieła otrzymał rekompensatę finansową).
Obecnie znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.


Warning: shell_exec(): Cannot execute a blank command in /trans-tok.pl-ersetic/wp-content/themes/blade/comments.php on line 2