• 24 kwietnia 2024

Najczęstsze problemy eksponowania kontenerów chłodniczych na statkach

Najczęstsze problemy eksponowania kontenerów chłodniczych na statkach

Najczęstsze problemy eksponowania kontenerów chłodniczych na statkach

Najczęstsze problemy eksponowania kontenerów chłodniczych na statkach 1024 535 Operator Logistyczny, Magazynowanie Warszawa, Magazyn do wynajęcia | TRANS-TOK

Kontenery chłodnicze służą w transporcie morskim do przewozu towarów wymagających kontrolowanej temperatury po to, by dzięki odpowiedniemu chłodzeniu miały zapewnioną właściwą temperaturę i nie utraciły swoich pierwotnych właściwości podczas przewozu. Na pokładzie statku takie produkty są magazynowane w specjalnych kontenerach, które muszą być odpowiednio eksploatowane, by zapewniały towarom świeżość i optymalną temperaturę przez całą podróż aż do miejsca docelowego. Jakie są najczęstsze problemy związane z eksploatacją kontenerów chłodniczych na statku w transporcie morskim?

Transport kontenerów chłodniczych na statku – co warto wiedzieć? 

Transport kontenerów chłodniczych na statku wymaga od obsługi statku odpowiedniego podejścia, regularnego kontrolowania temperatur przewożonych towarów i jednocześnie szybkiego reagowania podczas wystąpienia jakichkolwiek problemów związanych z nieprawidłową eksploatacją kontenerów chłodniczych na statku. Rolą kontenerów chłodniczych jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego poziomu temperatury dla przewożonych towarów w taki sposób, by nie utraciły swoich pierwotnych właściwości.

W przypadku transportu lekarstw, produktów żywnościowych i substancji leczniczych odpowiednie chłodzenie podczas transportu jest szczególnie ważne. Kontener chłodniczy zapewnia tego typu produktom ochronę temperatury dzięki nie mogą utracić żadnych właściwości, które są ważne np. w lekarstwach.

Do czego są stosowane kontenery chłodnicze w transporcie? 

Kontenery chłodnicze w transporcie morskim służą do tego, by dany ładunek transportować w taki sposób, by nie utracił on pierwotnych właściwości wskutek spadku temperatury. Pomagają przewozić towary wymagające przechowania w ściśle określonej temperaturze lub takie, które są częściowo zamrożone.

Transport morski kontenerów trwa od kilku dni do nawet kilku tygodni w zależności od miejsca docelowego, do którego mają być dostarczone. Kontenery morskie zapewniają takim towarom odpowiednią temperaturę, dzięki czemu masz pewność, że ich właściwości pozostaną niezmienne w momencie dostarczenia do miejsca docelowego. Dlatego ich rolą jest to, by były przystosowane do utrzymywania temperatury chłodzonych towarów. Kontenery chłodnicze są przeznaczone do tego, by łatwiej przewozić towary wymagające schłodzenia i takie, które wymagają całościowego lub częściowego zamrożenia.

Kontenery chłodnicze są przystosowane do utrzymywania odpowiedniego poziomu temperatury dla przewożonych ładunków. Za ich pomocą transportuje się farmaceutyki, różnego rodzaju substancje medyczne, które wymagają ściśle określonych temperatur podczas przewozu oraz produkty spożywcze takie jak mrożonki.

Przewóz kontenerów chłodniczych na statku – jakie są najczęstsze problemy? 

Transport morski kontenerów na statkach wiąże się z wieloma wyzwaniami. Ciekawi Cię, z jakimi trudnościami najczęściej zmagają się armatorzy? Dawniej w transporcie morskim wykorzystywano głównie kontenery drobnicowe do transportu różnego ładunków drogą morską, które zostały zastąpione nowoczesnymi kontenerowcami, które obecnie umożliwiają  przewóz aż 1000 kontenerów z różnego rodzaju ładunkami.

Co ciekawe – podczas jednego transportu morskiego te 1000 kontenerów mogą być podłączone do jednego systemu elektroenergetycznego w celu oszczędzania energii. Jakie są więc problemy i wyzwania związane z transportem kontenerów chłodniczych?

Do najczęstszych problemów i trudności związanych z kontenerami chłodniczymi na statkach można zaliczyć następujące sytuacje.

1. Konieczność postępowania zgodnie z ustalonymi standardami na statku 

Przewozy kontenerowe towarów na statkach wymagają ścisłego przestrzegania procedur związanych z przygotowaniem towarów w kontenerach. Obsługa statku musi nie tylko wiedzieć, jak wykryć w porę ewentualne nieprawidłowości związane z nieprawidłowym chłodzeniem w kontenerach.

Kontenery chłodnicze są wyposażone w agregat chłodniczy, który pozwala chłodzić określone towary, zapewniać im odpowiednią temperaturę podczas przewozu, dlatego agregaty muszą być podłączone do źródła zasilania energetycznego. Jednak warto mieć świadomość, że są to urządzania bardzo awaryjne, dlatego tak ważne jest odpowiednie działanie systemu zasilającego te kontenery na statku. Kontenery chłodnicze na statku każdego dnia pracują w niesprzyjających warunkach, dlatego mogą ulegać różnego rodzaju awariom.

2. Problemy związane z nieprawidłową eksploatacją kontenerów na statku

Jedną z najbardziej problematycznych sytuacji związanych z transportem kontenerów na statku jest to, że mogą czasem wystąpić nieprawidłowości związane z ich eksploatacją.

Co to dokładnie znaczy? Gdy źródło zasilania agregatu chłodniczego ulegnie awarii – to kontener nie będzie zdolny do utrzymywania temperatury w zakresie wymaganej dla towarów, które wymagają ściśle określonych temperatur, by zachować odpowiednie właściwości.

Kontenery chłodnicze na statku są każdego dnia narażone na pracę w niesprzyjających warunkach zewnętrznych i dlatego bardzo często mogą zdarzyć się różnego rodzaju awarie związane z nieprawidłowościami w prawidłowym chłodzeniu towarów.

3. Wymagana sprawna obsługa elektrotechniczna kontenerów na statku, by służyły jak najdłużej 

Przewóz kontenerów chłodniczych na statku wymaga od załogi statku nie tylko regularnej obsługi takich kontenerów, ale również wiedzy technicznej o tym, jak prawidłowo zarządzać obsługą i wykryć w porę ewentualne nieprawidłowości w działaniu kontenerów.

4. Konieczność stałej regulacji temperatury kontenerów 

Specyfika pracy kontenerów chłodniczych wymaga regularnego kontrolowania poziomu temperatury. Wszystko po to, by każdy kontener morski mógł zapewniać towarom optymalne warunki chłodzenia i jednocześnie pewnego rodzaju ochronę przed utratą właściwości.

Podczas chłodzenia najczęściej temperatura chłodzenia w kontenerze chłodniczym wynosi -10°C. Natomiast regulacja temperatury wymaga od obsługi statku znajomości reguł sterowania w tego typu urządzeniach, by możliwe było ewentualne wyregulowanie temperatury.

Terminowy transport morski z Trans-Tok!

Chcesz przetransportować swój ładunek drogą morską szybko, sprawnie i mieć pewność, że dotrze na czas do wyznaczonego miejsca? W Trans-Tok specjalizujemy się w szybkim i dobrze zorganizowanym transporcie morskim, dlatego gdy powierzysz nam swój ładunek – my odpowiednio go zabezpieczymy i dostarczymy do konkretnej lokalizacji.


Warning: shell_exec(): Cannot execute a blank command in /trans-tok.pl-ersetic/wp-content/themes/blade/comments.php on line 2