• 16 kwietnia 2024

Skuteczne sposoby na zwiększanie bezpieczeństwa ładunków w transporcie

Skuteczne sposoby na zwiększanie bezpieczeństwa ładunków w transporcie

Skuteczne sposoby na zwiększanie bezpieczeństwa ładunków w transporcie

Skuteczne sposoby na zwiększanie bezpieczeństwa ładunków w transporcie 1024 535 Operator Logistyczny, Magazynowanie Warszawa, Magazyn do wynajęcia | TRANS-TOK

Chcesz wiedzieć, jakie są skuteczne sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa ładunków w transporcie? Zależy Ci na tym, by zlecić transport swojego ładunku z jednego kraju do drugiego i chcesz mieć gwarancję, że Twój produkt będzie właściwie zabezpieczony? Zastanawiasz się, jaki są skuteczne sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa ładunków w transporcie?

Metody zabezpieczenia ładunku w transporcie drogowym – co warto wiedzieć i którą z nich wybrać? 

Nie wiesz, jak we właściwy sposób skutecznie zabezpieczyć ładunek w transporcie? Odpowiednie zabezpieczenie ładunku do transportu jest nie tylko istotne ze względów na innych uczestników ruchu drogowego i stabilizację ładunku, ale również obowiązujące kwestie prawne.

Jakie są sposoby zabezpieczenia ładunków w transporcie? Sposoby zabezpieczeń ładunków w transporcie wykorzystywane w Trans-Tok to:

  • odciągi łańcuchowe służą do unieruchomienia ciężkich ładunków i sprawiają, że nie mają one możliwości, by przesunąć się w transporcie.
  • pasy transportowe do unieruchamiania różnego rodzaju ładunków
  • belki
  • zabezpieczenie ładunków za pomocą mat poślizgowych.

By zwiększyć bezpieczeństwo przewożonego towaru w transporcie – przewoźnik powinien za każdym razem musi dobrać odpowiednie metody, by nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo ładunku, ale również zadbać o bezpieczeństwo kierowcy. Ponadto nie bez znaczenia dla doboru odpowiedniej metody są tzw. warunki transportu przez przewoźnika w zależności od specyfiki przewożonego ładunku.

Dlatego przewoźnik powinien sam zdecydować czy lepsze będzie np. mocowanie blokowe czy użycie mat antypoślizgowych w zależności od wielkości i specyfiki przewożonego ładunku. Przygotowanie ładunku do transportu nie może przekraczać dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu ani maksymalnego obciążenia osi pojazdu. Ponadto przewoźnik musi pamiętać podczas mocowania ładunku o bardzo dokładnym zabezpieczeniu w taki sposób, by ładunek nie zmieniał swojego położenia i nie był narażony na wstrząsy, które mogłyby go uszkodzić. Przewoźnik odpowiada za bezpieczeństwo ładunku i innych towarów podczas transportu.

Chcesz poznać,  jakie jeszcze metody zabezpieczania ładunku są stosowane w transporcie? Zapraszamy serdecznie do przeczytania naszego artykułu o sposobach mocowania ładunku w transporcie. 

Załadunek i rozładunek towaru w transporcie musi być realizowany przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności i w taki sposób, by nie ucierpiał na tym ładunek, dlatego tak ważne jest to, by te czynności były wykonywane powoli.

Bezpieczeństwo ładunku w transporcie a jego prawidłowe zabezpieczenie – jaka norma to reguluje? 

W naszym kraju od 2004 roku obowiązuje norma PN-EN 12195, która reguluje wszelkie sposoby i metody poprawnego zabezpieczenia różnego rodzaju ładunków do transportu.  Norma ta szczegółowo określa, jak poprawnie wykorzystać systemy zabezpieczeń i różnego rodzaju urządzenia blokujące, które są niezbędne do zabezpieczenia ładunków.

W zależności od wielkości, wagi ładunku i specyfiki przewożonego ładunku w transporcie wykorzystuje się różnego rodzaju zabezpieczenia do zwiększenia bezpieczeństwa przewożonego ładunku w transporcie.

Dlatego przewoźnik zawsze zabezpiecza różnego rodzaju ładunki przy użyciu specjalnych przedmiotów, by przewożony ładunek nie zmienił nagle swojej pozycji ani nie zajmował zbyt dużo przestrzeni w naczepie oraz nie uszkodził pozostałych podczas transportu. Zabezpieczenie towaru przy użyciu wybranych metod nie tylko skutecznie chroni ładunek podczas transportu, ale również nie pozwala mu się przemieszczać w przestrzeni ładunkowej pojazdu podczas transportu.

Fachowe zabezpieczenie i bezpieczny transport dowolnego ładunku w  Trans-Tok! 

Odpowiednie zabezpieczenie ładunku w transporcie sprawia, że Twój ładunek będzie bezpiecznie dostarczony do miejsca docelowego. Ponadto właściwy dobór metody zabezpieczeń do specyfiki ładunku minimalizuje ryzyko uszkodzenia ładunków nawet podczas najdalszej podróży.

Szukasz doświadczonej firmy do przewozu dowolnego rodzaju ładunku i zależy Ci na tym, by mieć pewność, że operator logistyczny zadbał o bezpieczeństwo przewożonego ładunku i użył odpowiednich rodzajów mocowań?

W Trans-Tok dbamy o właściwe zabezpieczenie ładunków od 30 lat, dlatego wiemy, z jakich metod i systemów zabezpieczeń korzystać, by wykonać prawidłowe zabezpieczenie ładunku i bezpiecznie dostarczyć je do miejsca docelowego. Mocowanie ładunku i znajomość wszystkich metod mocowań w logistyce nie ma tajemnic przed naszymi specjalistami, dlatego że wiemy, jak zadbać o bezpieczeństwo przewożonego ładunku i właściwie go zabezpieczyć nawet do najdalszej podróży.

Potrzebujesz skorzystać z usług doświadczonej firmy transportowej, która pieczołowicie zabezpieczy Twój ładunek do transportu? Zapraszamy do współpracy z Trans-Tok i sprawdzenia oferty naszej firmy na transport krajowy lub transport międzynarodowy.

Bezpieczny transport ładunków w transporcie – tylko z Trans-Tok!

Bezpieczeństwo transportu przewożonych towarów powinno być priorytetem dla każdego przewoźnika drogowego. Zlecając transport krajowy lub międzynarodowy swoich ładunków w Trans-Tok nie musisz się martwić o swój ładunek na każdym etapie realizacji transportu, bo zadbamy o niego w odpowiedni sposób.

W naszej firmie masz gwarancję, że nasi przewoźnicy dokładnie zabezpieczą Twój ładunek do transportu, by bezpiecznie dotarł do docelowej lokalizacji. Prawidłowe zabezpieczenie ładunku w transporcie zwiększa bezpieczeństwo ładunku w czasie transportu, dlatego za każdym razem przewoźnik wykorzystuje odpowiednie metody zabezpieczenia ładunku


Warning: shell_exec(): Cannot execute a blank command in /trans-tok.pl-ersetic/wp-content/themes/blade/comments.php on line 2