• 4 czerwca 2024

Nowoczesne zarządzanie flotą – jakie narzędzia są stosowane w logistyce?

Nowoczesne narzędzia ułatwiające zarządzanie flotą

Nowoczesne zarządzanie flotą – jakie narzędzia są stosowane w logistyce?

Nowoczesne zarządzanie flotą – jakie narzędzia są stosowane w logistyce? 1024 535 Operator Logistyczny, Magazynowanie Warszawa, Magazyn do wynajęcia | TRANS-TOK

Branża logistyczna z roku na rok coraz dynamiczniej się rozwija i wymaga wykorzystywania nowoczesnych narzędzi do sprawnego zarządzania flotą. Odpowiednie zarządzanie flotą pojazdów firmowych ma kluczowe znaczenie dla efektywności firmy logistycznej, dlatego dobór narzędzi jest szczególnie ważny. Operatorzy logistyczni, którzy są odpowiedzialni za zarządzanie pojazdami przynależnymi do floty firmowej muszą mieć wypracowaną bardzo dobrą organizację pracy i nieustannie wykorzystywać w swojej pracy dostępne narzędzia.

Nowoczesne narzędzia do zarządzania flotą pojazdów w logistyce – z których warto skorzystać? 

Specyfika transportu drogowego sprawia, że operatorzy logistyczni muszą korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i narzędzi do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych. Tego typu narzędzia pozwalają podejmować decyzje, Jak sprawnie zarządzać flotą, by wszystkie operacje logistyczne były efektywne i przebiegały zgodnie z założeniami? Istotne jest wykorzystanie odpowiednich systemów do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych i utrzymanie pojazdów w odpowiednim stanie technicznym.

Efektywne zarządzanie flotą wymaga od operatorów logistycznych przede wszystkim odporności na stres, znajomości oprogramowania, umiejętności zarządzania czasem. Na rynku jest dostępnych wiele narzędzi do zarządzania flotą pojazdów. Operatorzy logistyczni w codziennej pracy korzystają z różnego rodzaju narzędzi, by przyśpieszać pracę, zwiększać wydajność operacyjną i jednocześnie łatwiej weryfikować stan techniczny pojazdów.

Oto najważniejsze narzędzia, które są stosowane w logistyce do nowoczesnego zarządzania flotą firmową:

  • System GPS – to kolejny system, który pozwala dzięki sygnałowi radiowemu śledzić dany pojazd przynależny do floty firmowej. Dzięki temu dyspozytor może łatwo zlokalizować auto z kierowcą i jednocześnie przekazać klientowi informację o dokładnej lokalizacji przesyłki. Ponadto w sytuacji zagrożenia życia lub wypadku – również można szybko zareagować, zaapelować o pomoc lub zmienić trasę na taką bez korków, by kierowca mógł uniknąć opóźnień z dostawą ładunku do klienta.
  • Systemy telematyczne – to niezawodne systemy do monitorowania pojazdów, które umożliwiają szybkie zlokalizowanie auta w dowolnej lokalizacji i jednocześnie pomagają w kontrolowaniu poziomu paliwa firmowego. Dzięki temu narzędziu można łatwo zweryfikować czy kierowcy wykorzystują paliwo firmowe do realizacji celów firmy czy np. do prywatnego użytku.
  • System monitorujący poziom zużycia paliwa w samochodach firmowych – oprogramowanie, które powstało po to, by ułatwiać zarządzanie transportem i dokładne planowanie tras kierowców. Można dzięki niemu również weryfikować stopień zużycia paliwa firmowego. Dzięki niemu dyspozytor może sprawdzić czy kierowcy wykorzystują paliwo zgodnie z przeznaczeniem. System pomaga łatwiej analizować dane, planować pracę kierowców, wyznaczać trasy kierowcom i pomagać im pomijać korki w godzinach szczytu, dzięki czemu kierowcy mogą zaoszczędzić cenny czas i z większą wydajnością dostarczać przesyłki do klientów.
  • Oprogramowanie ułatwiające zarządzanie transportem TMS – powstało po to, by ułatwiać operatorom logistycznym codzienną pracę i zarządzanie wieloma procesami wewnętrznymi. Służy głównie do tego, by wygodniej zarządzać wszelkimi operacjami transportowymi
  • Czujniki telematyczne – pomagają analizować poziom zużycia paliwa w pojazdach flotowych i jednocześnie łatwo weryfikować do jakich celów kierowcy wykorzystują paliwo. Dodatkową korzyścią montażu tego typu czujników jest weryfikacja wydajności samochodu i stanu technicznego, a także stylu jazdy kierowcy. W wielu firmach logistycznych kierowcy są nagradzani za przestrzeganie zasad ekonomicznej jazdy, dlatego czujniki mogą ułatwiać kontrolę tego typu parametrów technicznych. Ułatwia to również ocenę wydajności.

Wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi do łatwiejszej analizy danych i lokalizacji aut firmowych w firmie transportowej jest konieczne dla efektywności procesów i wiąże się z wieloma korzyściami. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

  • możliwość szybkiej lokalizacji konkretnego auta z kierowcą i przekazanie dalej informacji o lokalizacji auta do klienta. 
  • łatwiejsza kontrola nad lokalizacją aut floty firmowej 
  • sposób na łatwiejsze zarządzanie operacjami logistycznymi w firmie i wiedza, jak nimi prawidłowo zarządzać 
  • zwiększenie bezpieczeństwa w firmach logistycznych dzięki informacjom o dokładnym położeniu

Bezpieczne zarządzanie flotą logistyczną – tylko z Trans-Tok! 

Szukasz doświadczonej firmy logistycznej, w której pracownicy posługują się nowoczesnymi narzędziami do zarządzania flotą, by usprawniać codzienne działania i z wiekszą efektywnością realizować zamówienia? Zależy Ci na tym, by oddelegować obowiązki w swoim biznesie zaufanemu operatorowi logistycznemu i mieć pewność, że Twoje zamówienia są obsługiwane zgodnie z najwyższymi standardami oraz dostarczane do klientów zawsze w ustalonych terminach? Skorzystaj z naszych usług w Trans-Tok!

Nowoczesne narzędzia do zarządzania flotą pojazdów 

Wybór odpowiedniego oprogramowania do zarządzania flotą jest niezwykle ważny dla operatorów logistycznych. Pozwala im łatwiej zarządzać flotą, podejmować odpowiedzialne decyzje, kontrolować pracę kierowców i jednocześnie zadbać o efektywność procesów logistycznych i optymalizację kosztów.


Warning: shell_exec(): Cannot execute a blank command in /trans-tok.pl-ersetic/wp-content/themes/blade/comments.php on line 2