E-Commerce

Kompleksowa obsługa sklepów internetowych w ramach logistyki kontraktowej

Zarządzanie sklepem internetowym wiąże się z dużą liczbą procesów o różnej specyfice. Obsługa i katalogowanie zamówień, kompletowanie przesyłek, nadawanie ich i przyjmowanie ewentualnych zwrotów to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli sklep internetowy służy do sprzedaży, a dana firma faktycznie odpowiada za produkcję przedmiotów, które znajdują się w jego asortymencie. Jednak nawet jeśli jest tylko pośrednikiem, to monitorowanie stanu magazynowego i zajmowanie się bieżącymi sprawami to odpowiedzialne zadanie, z którym należy mierzyć się każdego dnia. Z tego względu wielu przedsiębiorców decyduje się na zlecenie obsługi części procesów zewnętrznym operatorom. Mogą to być kwestie magazynowe, transportowe bądź dotyczące konfekcjonowania produktów czy obsługi zwrotów. Kompleksowa obsługa sklepów internetowych w ramach logistyki kontraktowej w skrócie polega na tym, że cały proces magazynowo-transportowy i spedycyjny jest powierzony zewnętrznej firmie.

Obsługa magazynowa sklepów internetowych

Trans-Tok oferuje swoim Klientom działania koncentrujące się na trzech obszarach, z których składa się obsługa magazynowa sklepów internetowych. Są to:

Obsługa magazynowa, czyli nie tylko dbanie o towar już dostarczony i znajdujący się na magazynie, ale również o odebranie go i odpowiednie skatalogowanie:

 • magazynowanie produktów przeznaczonych do sprzedaży przez sklep internetowy,
 • przyjmowanie dostaw produktów dla sklepu internetowego,
 • system magazynowy wspierający oraz kontrolujący czynności i operacje magazynu.

Obsługa wysyłek, czyli całkowite zadbanie o proces związany z wysyłką produktów, od kompletowania po zadbanie o pełną dokumentację i wysłanie przesyłki do konsumenta:

 • picking,
 • pakowanie, wydruk dokumentu nadania, generowanie i załączenie faktury lub paragonu do wysyłki,
 • dedykowany kurier.

Obsługa zwrotów, czyli proces, w którym zajmujemy się całym zagadnieniem zwrotu produktów przez konsumentów:

 • przyjęcie zwrotów od kuriera,
 • weryfikacja i monitoring zwrotów, zasilanie stanu magazynu zwracanymi produktami,
 • indywidualny uzgodniony z Klientem proces zwrotów.

Magazyn dla e-commerce

Prowadząc sklep internetowy możesz zdecydować się na posiadanie własnego magazynu, jednak korzystne jest wynajęcie określonej liczby miejsc paletowych. Trans-Tok składuje towar powierzony przez Klientów na 20 tysiącach m2 powierzchni magazynowej w najwyższym możliwym standardzie A+, z czego 500 m2 jest przystosowanych do pełnienia funkcji chłodni. Dzięki temu magazynować można zarówno towary spożywcze, jak i przemysłowe i niebezpieczne (ADR, w tym alkohole). Usługi magazynowe to jednak nie tylko składowanie towaru. Trans-Tok odpowiada również za konfekcjonowanie produktów, czyli:

 • wklejanie próbek, gadżetów,
 • klejenie i składanie ulotek,
 • zgrzewanie opakowań,
 • pakowanie produktów (usługowe),
 • przepakowywanie produktów.

W ofercie znajdują się też rozmaite usługi dodatkowe:

 • foliowanie produktów (w tym niestandardowe jednostki sprzedaży),
 • etykietowanie produktów (w tym etykietowanie żywności),
 • przygotowywanie zestawów promocyjnych — w ramach tej usługi produkty są zestawiane i pakowane w zestawy mające na celu
 • zwiększenie sprzedaży i związanie Klienta z marką,
 • cross-docking.

Obsługa sklepów internetowych - Warszawa to dobra lokalizacja na magazyn

Centra magazynowe zlokalizowane są pod Warszawą, co jest dodatkowym atutem ze względu na to, że:

 • Z racji położenia magazynów blisko stolicy czas dostawy do analogicznie położonych względem siebie miejsc w Polsce będzie zbliżony,
 • Bezpośrednie sąsiedztwo głównych węzłów komunikacyjnych gwarantuje najwięcej możliwych dróg dotarcia do celu,
 • Trasy spedycyjne można konstruować “pierścieniowo” (do miejsc wokół jakiegoś punktu, np. wokół Warszawy właśnie) bądź “promieniowo” (do miejsc od punktu A do punktu B), co umożliwia optymalną organizację trasy złożonej z większej liczby punktów docelowych.

Profesjonalnie obsługiwane magazyny Trans-Tok to nie tylko najwyższy standard powierzchni magazynowej, ale również wyspecjalizowana kadra i system informatyczny WMS, dzięki któremu możliwa jest elektroniczna identyfikacja towarów i bieżące monitorowanie on-line ich stanu, dat produkcji i ważności oraz rezerwacja w poszczególnych numerach partii. WMS umożliwia także wgląd on-line do rejestru dokumentów PZ i WZ. Magazyny znajdują się w miejscowościach:

 • Macierzysz — w pobliżu węzła Konotopa i drogi ekspresowej S8. Powierzchnia magazynowa: 10.000 miejsc paletowych, w systemie wysokiego składowania na powierzchni 5.000 m2.
 • Ożarów Mazowiecki — przy drogach nr 718 i nr 92. Powierzchnia magazynowa: 13.100 m2, niezależna chłodnia 400 m2. Dodatkowo magazyn jest wyposażony w klimatyzację całej powierzchni magazynowej i biurowej.

Obsługa logistyczna sklepów internetowych

Jednak kompleksowa obsługa sklepów internetowych, jaką są działania w zakresie logistyki kontraktowej, to nie tylko kwestie magazynowe, ale również transportowe i spedycyjne. Trans-Tok działa w branży od 1995 roku i konsekwentnie dostarcza Klientom wysokiej jakości usługi i różne możliwości. Jedną z nich jest fulfillment, czyli usługa, która obejmuje nie tylko działania na magazynie, ale również transport przesyłek do punktów w całej Polsce. Firma dysponuje specjalistyczną flotą pojazdów i współpracuje z doświadczonymi przewoźnikami, dzięki czemu gwarantuje bezpieczny i terminowy transport różnego rodzaju produktów spożywczych, przemysłowych i niebezpiecznych (ADR), również alkoholu. Tyczy się to również możliwości magazynowania takiego ładunku.

Obsługa sklepów internetowych - magazyn, transport i spedycja

Trans-Tok gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług, profesjonalną obsługę, optymalnie zlokalizowane centra magazynowe i specjalistyczną flotę pojazdów. W ramach logistyki kontraktowej firma obsługuje 120 stałych Klientów, co przekłada się na realizację ponad 600 zleceń każdego dnia i przewożenie 700 ton ładunku po całym kraju. Doświadczenie i konsekwentne wdrażanie nowych rozwiązań pozwala na utrzymanie Trans-Tokowi konkurencyjnej pozycji na rynku i spełnianie oczekiwań Klientów z całej Polski.


Warning: shell_exec(): Cannot execute a blank command in /trans-tok.pl-ersetic/wp-content/themes/blade/comments.php on line 2