Kompleksowa Obsługa Logistyczna – Trans-Tok Warszawa

Indywidualne i optymalne rozwiązania logistyczne.

Trans-Tok Logistics to polski operator logistyczny. Charakteryzuje nas profesjonalizm, niezawodność i 20-letnie doświadczenie. Oferujemy szeroki zakres usług logistycznych, dzięki czemu jesteśmy wstanie sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom Klientów. Naszą zaletą jest kompleksowość w zakresie logistyki kontraktowej.

Zapewniamy powierzchnię z nowoczesnymi magazynami, elektroniczną identyfikację towarów wspartą nowoczesnym systemem informatyczny WMS, całodobowy monitoring powierzonych nam towarów oraz pomoc zespołu profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży logistycznej.

Dysponujemy profesjonalnym Centrum Logistycznym znajdującym się w dogodnej lokalizacji – w pobliżu Warszawy, a dokładniej blisko węzła Konotopa (A2, S8, oraz Południowej Obwodnicy Warszawy).

Nasza firma funkcjonuje w oparciu o system zarządzania jakością ISO 9001:2008, a także  działa zgodnie z wdrożonym systemem HACCP (tzn. systemem zarządzania bezpieczeństwem zdrowotnym żywności).

Trans-tok Logistic Group dysponuje 3 magazynami w okolicy Warszawy (Bronisze, Ożarów Maz., Pruszków) o łącznej powierzchni 22.000 m², gdzie ma możliwość składowania nawet 35.000 palet. Dzięki znakomitej lokalizacji w pobliżu obwodnicy S8 i autostrady A2, firma posiada zdolność szybkiej komunikacji z centrum Warszawy oraz wyjazdu poza nią.

W lutym 2019 roku został otwarty Magazyn Ożarów, który jest zlokalizowany w Ołtarzewie przy skrzyżowaniu ul. Ceramicznej (droga nr 718) oraz ul. Poznańskiej (droga nr 92). Odległość do autostrady A2 łączącej Warszawę i Berlin wynosi 2,7 km (3 minuty). Węzeł Konotopa (obwodnica Warszawy) jest oddalony jedynie o 7 km (6 minut). Bliskość Ożarowa (10.000 mieszkańców) oraz Pruszkowa (60.000 mieszkańców) zapewniający łatwy dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej niezbędnej do operacji logistycznych.

Budynek jest wyposażony we wszelkie instalacje wymagane w magazynach wysokiej jakości. Dodatkowo magazyny jest wyposażony z klimatyzację całej powierzchni magazynowej i biurowej.

POWIERZCHNIA MAGAZYNOWA:  ok. 13.100 m2, w tym około 2500 m2 w strefie 20 boksów magazynowych o powierzchniach od 60 do 400 m2. Każdy boks jest skomunikowany z magazynem, ma wysokość od 7 do 10 metrów. Część boksów ma rampy „O”. Niezależna chłodnia 400 m2, skomunikowana z częścią magazynową.

W ramach naszej kompleksowości, nasi Klienci mogą liczyć nie tylko na wsparcie dotyczące samego magazynowania towaru, ale także na transport całopojazdowy, drobnicowy, paczkowy. W zależności od potrzeb Klienta oferujemy także konfekcjonowanie, etykietowanie, foliowanie, co-packing, przygotowywanie zestawów promocyjnych. Taka kompleksowość oznacza WYGODĘ, KOMFORT PRACY, BEZPIECZEŃSTWO powierzonego towaru i  MOŻLIWOŚCI rozwoju współpracy –  na które, mogą liczyć nasi Klienci.

20 lat doświadczenia

Zaczynaliśmy w latach 90. od transportu krajowego i międzynarodowego. Przez lata wyrabiając sobie pozytywną opinię wśród kontrahentów i widząc zapotrzebowanie na rynku, postanowiliśmy rozwinąć ofertę w zakresie usług logistycznych. Dzięki zbudowanej i stale unowocześnianej bazie magazynowej obsługujemy zarówno krótko, jak i długoterminowe  projekty magazynowe. Nasze wysiłki zostały docenione i dwukrotnie wyróżnione w prestiżowym konkursie pt. „Operator Logistyczny Roku” (w 2011 i 2012 roku). Od samego początku działania naszej firmy stawiamy na JAKOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ. Dzięki konsekwencji i stałej pracy zespołu możemy stwierdzić, iż cele te w dalszym ciągu są dla nas priorytetem.

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów i wspólnie z nami rozwijaj swój biznes.

Kompleksowa obsługa logistyczna - Czym jest?

Od wielu lat konsekwentnie realizujemy dla naszych Klientów szereg wysokiej jakości usług w ramach logistyki kontraktowej. Dotyczy to zarówno magazynowania, jak i transportu i spedycji powierzonych nam towarów. Każdy z poszczególnych procesów można podzielić na określone czynności i usługi dodatkowe, które mogą, jednak nie muszą, się przenikać. Każdego Klienta traktujemy indywidualnie, by zadania, które zostaną nam powierzone, spełniały wymogi określone przez model działań przyjęty w danym biznesie. Dzięki temu możemy w efektywny sposób realizować określone cele i podejmować długoletnie współprace w ramach logistyki kontraktowej, która w pełni ukazuje, czym jest kompleksowa obsługa logistyczna przez zewnętrzną firmę, którą w tym przypadku jest Trans-Tok.

Przyjęcie dostaw

Kompleksowa obsługa logistyczna zakłada oczywiście przyjęcie dostaw. Dostawy towarów potwierdzane są każdorazowo dokumentem PZ po prawidłowo awizowanej i dostarczonej dostawie. Potem następuje złożony proces, podczas którego nasz pracownik przeprowadza sprawdzenie zgodności dostarczonego towaru z dokumentem awizo i dokumentem WZ/packing list dołączonym do dokumentów dostawy i wykonuje inne niezbędne czynności, jak dokumentacja fotograficzna czy uwzględnienie ewentualnych szkód. W zależności od świadczonej usługi po przyjęciu towaru może trafić on do magazynu bądź zostać wyekspediowany do kolejnego Klienta bądź odbiorcy w ramach dropshippingu.

Składowanie

Towar w magazynie podzielony jest na destynacje – każda destynacja jest składowana oddzielnie w ramach jednej strefy magazynowej. Kompleksowa obsługa logistyczna w tym zakresie to jednak nieco więcej niż samo składowanie towarów. Zarządzamy magazynami naszych Klientów prowadząc kartotekę magazynową w swoim systemie WMS. Udostępniamy stany magazynowe właścicielom magazynów na żądanie Klienta w formie pliku Excell przesyłanego na maila. Dysponujemy 20 000 m2 przestrzeni magazynowej w najwyższym możliwym standardzie A+ (w tym 500m2 powierzchni magazynowej przystosowanej jako chłodnia), co przekłada się na 16 000 miejsc paletowych.

Planowanie wysyłek

Realizując dyspozycje Klientów przygotowujemy i nadajemy przesyłki zgodnie z dostarczoną specyfikacją. Kompleksowa obsługa logistyczna zobowiązuje, więc posiadamy specjalistyczną flotę pojazdów przeznaczonych do transportu produktów spożywczych, przemysłowych czy niebezpiecznych (ADR, w tym alkoholi), jak również współpracujemy z profesjonalnymi i sprawdzonymi przewoźnikami. Planowanie wysyłek zakłada picking, pakowanie, wydruk dokumentu nadania, generowanie i załączenie faktury lub paragonu do wysyłki, jak również przekazanie przesyłki dedykowanemu kurierowi.

Kompletacja i kontrola zleceń, śledzenie przesyłek w Internecie

Kompletowanie towarów odbywa się oczywiście według dyspozycji zgodnych z określonym zleceniem. Nasi pracownicy są w stanie przeprowadzić cały proces sprawnie i szybko, ponieważ sama kompletacja zleceń usprawniona jest dzięki pomocy wspomnianego wcześniej systemu informatycznego WMS, dzięki któremu możliwa jest elektroniczna identyfikacja towarów, bieżące monitorowanie ich stanu, dat produkcji i ważności oraz rezerwacja w poszczególnych numerach partii i wgląd do rejestru dokumentów PZ i WZ, a to wszystko on-line. Ten sposób katalogowania znacząco zwiększa efektywność i chroni przed ewentualnymi pomyłkami.

Pakowanie

Czym byłaby kompleksowa obsługa logistyczna bez zajmowania się produktami? I nie chodzi wyłącznie o ich pakowanie, bo to może zostać poszerzone o usługi dodatkowe, takie jak:

  • wklejanie próbek, gadżetów,
  • klejenie i składanie ulotek,
  • zgrzewanie opakowań,
  • przepakowywanie produktów,
  • foliowanie produktów (w tym niestandardowe jednostki sprzedaży),
  • etykietowanie produktów (w tym etykietowanie żywności),
  • przygotowywanie zestawów promocyjnych.

Dzięki temu nasi Klienci mają większe możliwości w kwestii przygotowania przez nas samych produktów do wysyłki i większe pole do manewru, jeśli np. zachodzi potrzeba utworzenia zestawu łączonego.

Załadunek

Kwestia bezpieczeństwa przewożonego towaru zaczyna się od zabezpieczenia go podczas załadunku. Prowadzimy załadunek paletowy, przy którym weryfikujemy wagę palet, stosujemy folię stretch i taśmę samoprzylepną do zabezpieczania palet, upewniamy się, że towary złożone na paletach transportowych nie wystają poza obrys palety. Jeśli chodzi o załadunek kontenerów, to kartony ładujemy luzem zgodnie z instrukcjami pakowania.

Cross-docking

Kompleksowa obsługa logistyczna oznacza również nieco mniej standardowe usługi takie jak ta. Towar dostarczony do naszego magazynu nie trafia do procesów składowania, ale od razu jest przeładowywany i wysyłany dalej do następnego Klienta lub odbiorcy. Pełnimy wówczas rolę pośrednika, co może okazać się pomocne zwłaszcza dlatego, że nasze centra logistyczne znajdują się pod Warszawą, więc są w optymalnej lokalizacji dla przewoźników z każdego zakątka Polski i nie tylko. Ponieważ znajdują się przy najważniejszych arteriach komunikacyjnych są łatwo dostępne dla przewoźników międzynarodowych.

Dystrybucja do finalnego odbiorcy

Niezależnie od tego, czy chodzi o nadanie przesyłki z naszego magazynu czy przekierowanie towaru w ramach cross-dockingu, dystrybucja odbywa się w podobny sposób: korzystamy z własnej floty pojazdów bądź korzystając z pomocy współpracujących z nami, profesjonalnych przewoźników, co gwarantuje bezpieczny transport i terminową dostawę przesyłki.

Kompleksowa obsługa logistyczna i najwyższe standardy

Każda ze świadczonych przez nas usług jest poparta doświadczeniem i wypracowanymi procedurami, które mają za zadanie usprawnienie wszystkich procesów, co w efekcie przekłada się na dobro biznesów prowadzonych przez naszych Klientów. Konsekwentnie wdrażamy nowe, bardziej sprawne rozwiązania i uczymy się branży, co przynosi pozytywne efekty od początku naszej działalności. Reagowanie na bieżącą sytuację w naszej branży jest warunkiem bezpieczeństwa naszych Klientów, więc dokładamy wszelkich starań by współpraca układała się wzorowo.


Warning: shell_exec(): Cannot execute a blank command in /trans-tok.pl-ersetic/wp-content/themes/blade/comments.php on line 2